W dzień zakończenia Krajowego Roku Maryjnego, 12 października 2017 r., w parafii Quedas do Iguaçu miały miejsce obchody 300-lecia kultu maryjnego w Brazylii - Matki Bożej z Aparecidy.

Z tej okazji została wybudowana jubileuszowa kaplica. Na pomysł wpadł, przy entuzjastycznej akceptacji wiernych i zaprojektował ją, miejscowy proboszcz ks. Andrzej Wojteczek SChr.

Oficjalne prace budowlane zostały rozpoczęte 15 lipca przy aprobacie miejscowego biskupa. Kaplica jest w kształcie ryby, co nawiązuje do najstarszego symbolu chrześcijaństwa, a także do historii znalezienia cudownej figurki Matki Bożej w wodach rzeki Paraiba. Kaplica otoczona jest także lustrem wody i fontannami. W głównej części, za kuloodporną szybą, została umieszczona replika figurki Matki Bożej przywieziona z Bazyliki w Aparecida do Norte. W tym celu, tydzień wcześniej, została zorganizowana przez ks. proboszcza pielgrzymka, w której uczestniczyło prawie sto osób. Uroczystości jubileuszowe zorganizowano z rozmachem, ale nie dziwi ten fakt, bowiem Matka Boża z Aparecidy jest patronką Brazylii. W wydarzeniu wzięło udział około trzech tysięcy osób.

Nowa kaplica jest otwarta codziennie od wczesnych godzin rannych aż do godziny dwudziestej drugiej. W ciągu nocy jest oświetlona kolorowymi reflektorami, z których część umieszczona jest także pod wodą. Każdego dnia przyciąga dużą ilość modlących się osób.

ks. Andrzej Wojteczek SChr


17 października 341 523 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2017 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne