Po raz pierwszy w parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie dbyło się modlitewne spotkanie dla dziewcząt.

Jestem kobietą – najtrudniejsze wyzwanie, przed jakim stoją młode dziewczyny, stało się tematem konferencji prowadzonych przez siostry Misjonarki: s. Angelikę Mrówkę MChR, s. Małgorzatę Żołądek MChR i s. Ilonę Paprocką MChR oraz ks. Jarosława Kocha SChr. W czuwaniu wzięło udział 28 dziewcząt ze Stargardu z parafii św. Józefa i Chrystusa Króla oraz z Pyrzyc z parafii św. Ottona.

Prowadzący konferencje podkreślali to, że kobiecość ma wiele twarzy, ale najważniejsze w jej odkrywaniu jest, by dawała szczęście z samej świadomości, iż piękno kobiety zakorzenione jest w Bogu. Dziewczęta po wysłuchaniu konferencji wzięły także udział w warsztatach tańca. Nie zabrakło w trakcie spotkania czasu na herbatę i pogawędki.

Najważniejszym momentem czuwania była Eucharystia oraz wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu. Śpiew, modlitwa, słowa oddania tworzyły klimat modlitwy skupionej na Chrystusie.

Spotkanie dla dziewcząt odbyło się po raz pierwszy w parafii, w której na co dzień siostry nie pracują. Tym ważniejsze było to wydarzenie dla całej wspólnoty parafialnej, która przyjęła uczestniczki spotkania i prowadzących z olbrzymią życzliwością i gościnnością.

relacja i foto: Joanna Stefańska


01 października 341 473 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2017 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne