W ostatnich dniach września w naszej wspólnocie zakonnej jej najmłodsi członkowie ponawiali bądź składali zakonną profesję.

Po sześciodniowym rekolekcyjnym przygotowaniu w poranek święta Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała 5 alumnów i 4 braci ponowiło swoje ślubowania w kaplicy domu głównego i seminarium Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu, kilka godzin później w kaplicy domu nowicjackiego w Mórkowie pierwszą profesję zakonną złożyło 11 nowicjuszy (10 kleryków i 1 brat). Wszyscy oni swoje ślubowanie złożyli na ręce Przełożonego Generalnego, ks. Ryszarda Głowackiego SChr w obecności swoich najbliższych, Rodziców i Rodzeństwa, kapłanów i braci chrystusowców z kraju i zagranicy, proboszczów rodzinnych parafii i innych kapłanów, którzy towarzyszyli im na drogach życia, w obecności Sióstr Felicjanek oraz naszych przyjaciół i darczyńców.

Ewangelia ze święta Archaniołów (por. J 1,47-51) skupia jakby w soczewce czas nowicjackiej próby oraz ukazuje postać Natanaela, człowieka szczerego i prostolinijnego – tej szczerości i prostolinijności w wypełnianiu zakonnych ślubów życzył ks. Generał neoprofesom.

A zatem, kochani Przyjaciele i Czytelnicy naszego zakonnego kalendarium, ośmielamy się prosić Was o modlitwę w intencji Współbraci, którzy składali i ponawiali zakonne śluby, oraz za wielu z nas – chrystusowców, którzy kilka, kilkanaście a nawet kilkadziesiąt lat temu składaliśmy pierwsze zakonne śluby właśnie w dzień Świętych Archaniołów.


30 września 230 1773 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2017 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne