7 października br. w święto Matki Bożej Różańcowej cała Polska w 320 kościołach stacyjnych została otoczona modlitwą różańcową. W tę akcję włączyły się również duszpasterstwa polonijne w Australii, USA, Francji, Grecji, Anglii i inne.

1. Do projektu dołączyły też porty lotnicze: Port Lotniczy Poznań – Ławica, Katowice w Pyrzowicach i Międzynarodowy Port Lotniczy Chopina w Warszawie. Kapelania lotniska na dawnym Okęciu w Warszawie zorganizowała tę modlitwę o godz. 14.00. Lotnisko jest szczególnego rodzaju przejściem granicznym, z którego korzysta ogromna rzesza Polaków mieszkających poza naszą Ojczyzną. Na modlitwę przybyło ok. 300 osób, nie tylko pracownicy lotniska, ale i piloci, stewardesy oraz mieszkańcy stolicy.

Ksiądz Wiesław Wójcik SChr, dyrektor Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego w rozważaniu różańcowym podkreślił potrzebę wsparcia modlitewnego wszystkich tych Rodaków, którzy opuszczają nasz kraj – „by nie zagubili wiary i uczestniczyli w niedzielnych Mszach Świętych odprawianych w ponad 2.450 kościołach i kaplicach poza Ojczyzną w języku polskim. Ksiądz Wiesław rozdał ponadto wszystkim uczestnikom różańca na Okęciu obrazki z modlitwą polskiego migranta do św. Jana Pawła II.

Relacja wideo z modlitwy na Okęciu 

Sekretariat IDE

2. Prowincjał księży chrystusowców pracujących w Brazylii wraz z grupą rodaków włączył się w modlitwę w ramach projektu. Modlitwa różańcowa przedstawicieli Polonii brazylijskiej w intencji Polski oraz Europy odbyła się w kaplicy Najświętszego Sakramentu. Narodowe sanktuarium N. Sra. Aparecida jest największym na świecie sankturium maryjnym. W tym roku Brazylia świętuje 300. rocznicę obecności Maryi w tym kraju w wizerunku z Aparecida.

3. Innym  miejsc modlitwy był kościół pw. św. Trójcy w Chicago. Wierni na Trójcowo przybyli bardzo licznie. Wspólna modlitwa rozpoczęła się nabożeństwem przez wstawiennictwo polskich świętych i błogosławionych. Po Mszy św. odmówiono dwie pierwsze części różańca – tajemnice radosne i światła. Kolejnym punktem modlitewnego spotkania był Apel jasnogórski w duchowej łączności z Polakami. Po Apelu w modlitwie różańcowej rozważano bolesne i chwalebne tajemnice życia  Pana Jezusa. Zwieńczeniem wspólnej modlitwy było uroczyste błogosławieństwo. Modlitwie o pokój towarzyszyło dzieło pojednania się z Bogiem w sakramencie pokuty. Z tej możliwości skorzystało bardzo wiele osób.

4. Około 200 rodaków z całej metropolii Adelaide wzięło udział w spotkaniu członków Kół Żywego Różańca. Duchowo łączyli się z modlitewną akcją "Różaniec do granic". Po Adoracji Najświętszego Sakramentu, Różańcu i Mszy św. wszyscy spotkali się przy kanakpakch i ciepłych napojach przygotowanych przez komitet kościelny na Unley i członków Żywego Różańca.

 


5 dni temu, 2017-10-12 341 369 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2017 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne