Czcigodni Współbracia!

Załączam kolejną "porcję" materiałów do wykorzystania podczas niedzieli, w której w Waszych wspólnotach modlicie się o beatyfikację naszego Założyciela. Na miesiąc maj przewidziany został temat: Papież jako pasterz owczarni Chrystusa.

Dziś w załączniku znajduje się:
- Kilka cytatów wyciągniętych z nauczania Kardynała (plik: 07_maj_papiez_pasterz_owczarni)
- Fragment artykułu Ojca Ignacego (plik: 07_maj_Artykuł_O_Ignacego)
- Artykuł Pawła Stachowiaka "Prymas międzyepoki" z najnowszego numeru "Przewodnika Katolickiego" (plik: 07_maj_Artykuł_z_Przewodnika_Katolickiego)
- List pasterski Prymasa Hlonda pt.: "O Ojcu świętym" (plik: 07_List pasterski O Ojcu Świętym).

Dodatkowo załączam pliki z czytankami na miesiąc czerwiec, które w dużej mierze zaczerpnąłem z nauczania Prymasa Założyciela. Czytanki te były drukowane w "Bibliotece Kaznodziejskiej", jednakże po lekkiej modyfikacji nadają się do wykorzystania podczas tegorocznych nabożeństw czerwcowych (plik: 08_Czytanki_o_kard_na_czerwiec).

Pliki umieściłem w dwóch formatach: docx i pdf (można również kopiować tekst).

Przy okazji pragnę prosić o modlitwę w intencji szczęśliwego wyniku Kongresu Kardynałów i Biskupów, który odbędzie się 15 maja (wtorek). Jest to przedostatni krok do formalnego zakończenia procesu. Jeżeli wynik Kongresu będzie pozytywny, pozostanie tylko podpisanie Dekretu o heroiczności cnót przez Papieża. Spodziewamy się, że może to nastąpić na przełomie maja i czerwca br.


11 maja 2018r. 183 5333 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne