Polska Parafia w Amsterdamie prowadzona przez chrystusowców w drugi dzień uroczystości Zasłania Ducha Świętego, święto Matki Kościoła, zorganizowała tradycyjną, polonijną  pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Potrzebiew Heiloo.

21 maja br.,  w poniedziałek, na to spotkanie z Matką Bożą w Potrzebie, przybyło ponad 600 osób, zwłaszcza rodziny z dziećmi pierwszokomunijnymi i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ks. bp Bronisław Bernacki z Odessy na Ukrainie, który udzielił sakramentu bierzmowania 50 młodym rodakom. „To radosne świętowanie w Domu Matki wpisuje się w 100-lecie Niepodległości naszej Ojczyzny” – powiedział na początku główny organizator ks. Krzysztof Obiedziński SChr - proboszcz i koordynator polskojęzycznego duszpasterstwa w Holandii.   

W dwudniowych uroczystościach wziął udział ks. Marek Siwicki SChr, który wygłosił kazania w 6 kościołach wynajmowanych w niedzielę na Msze św. w języku polskim.

Po Eucharystii odbyła się procesja z obrazem Pani Jasnogórskiej do leśnej kaplicy, gdzie odśpiewano Litanię Loretańską.  Wielką radością dla wszystkich pielgrzymów był piknik polonijny w parku przy sanktuarium. W słońcu i zieleni, całe rodziny mogły korzystać z grilla, smacznych sałatek i  upieczonych ciast.

ks. Wiesław Wójcik SChr


22 maja 2018r. 341 2998 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne