Już ponad pół roku działa nowa strona internetowa naszego zgromadzenia. Jednym z jej elementów jest część przeznaczona członków Towarzystwa Chrystusowego. Część ta nosi nazwę „In Familia”. Nie publikujemy tam jakichś super tajnych informacji, gdyż takich rzeczy nie umieszcza się w Internecie. Publikowane są tam materiały przeznaczone do użytku wewnętrznego w naszym zakonie, dotyczące bezpośrednio chrystusowców i do nich skierowane. Stąd też dostęp do tej części wymaga zalogowania, a możliwość taką mają ci, którzy należą do Towarzystwa Chrystusowego. Stąd też i prośba do współbraci, by nie udostępniać danych do logowania osobom postronnym.

W początkowym okresie działania strony do wszystkich współbraci została wysłana informacja w jaki sposób można zalogować się do „In Familia”. Dotychczasowy sposób logowania nie działa. Większość współbraci  bez najmniejszego problemu poradziła sobie zarówno z logowaniem, jak i ze zmianą hasła na nowe, znane użytkownikowi. Bywa, że problemem dla nich jest tylko to, że zapomną tego nowego hasła, ale nie ma problemu z wygenerowaniem nowego.

Jednak jest też, na szczęście, niewielka grupa osób, która sobie z tym nie poradziła – przyczyny pewno były różne. Co mogą zrobić Ci, których to dotknęło?

Pierwsze sprawa do dostęp do swojego konta pocztowego na naszym serwerze pocztowym – chrystusowcy.pl. Każdy współbrat po ślubach wieczystych ma założone konto pocztowe w następującej formie: pierwszaliteraimienianazwisko@chrystusowcy.pl czyli Jan Kowalski będzie miał następujący adres: jkowalski@chrystusowcy.pl. Jeśli ktoś używał adresu z poprzedniej domeny tchr.org to serwer pocztowy ten aliasy (jak również te, które miały inną pierwszą część adresu niż podana w powyższym wzorze) akceptuje. Natomiast do „In Familia” zalogujemy się tylko za pomocą adresu pierwszaliteraimienianazwisko@chrystusowcy.pl.

Te konta pocztowe na serwerze chrystusowcy.pl zostały utworzone już spory czas temu, więc niektórzy współbracia mogli zapomnieć swojego hasła do konta lub z jakichś innym przyczyn nie korzystają  z tego adresu. Ten adres służy do komunikacji wewnątrzzakonnej , więc każdy współbrat powinien z takiego konta korzystać. Jeżeli ktoś nie pamięta hasła lub nie zna ustawień serwera może się zwrócić do pana Daniela Biedrzyckiego, pracownika Hlondianum, który ma pod opieką nasze serwery. Pan Daniel bardzo chętnie udzieli stosownej pomocy.  E-mail do pana Daniela dany@tchr.org.

Po uzyskaniu potrzebnych danych należy zalogować się na to konto pocztowe i tam będzie oczekiwał list z załącznikiem w postaci pliku PDF (najpopularniejszy format pliku na świecie – można go otworzyć np. za pomocą programu Acrobat Reader). Plik ten nosi nazwę „Instrukcja” i zawiera łopatologiczny opis (łącznie z ilustracjami) jak należy się zalogować do działu „In Familia”.

Jeśliby, co raczej mało prawdopodobne,  takiego maila nie było w skrzynce, to proszę o kontakt ze mną i jeszcze raz wyślę to pismo.

W razie innych problemów związanych z logowaniem czy korzystaniem z konta proszę również o kontakt ze mną. Bardzo chętnie pomogę w rozwiązaniu tych kłopotów.

ks. Janusz T. Lis SChr
jlis@chrystusowcy.pl


06 maja 2017r. 2 1076 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne