Odział polonijnej organizacji BRASPOL, działający w Campo do Tenente, zorganizował festę ku czci Matki Bożej Częstochowskiej.

W tej miejscowości w latach 1974-2015 pracowali chrystusowcy. Stąd obecność prowincjała brazylijskiego na uroczystościach.
Świetowanie rozpoczęło się  Mszą św. sprawowaną w centrum kultury polskiej zbudowanym staraniem naszego współbrata śp. ks. Stanisława Gogulskiego SChr i z pomocą funduszy Senatu Rzeczpospolitej Polskiej.

Niestety ze względu na bardzo silne opady deszczu nie wszystkim naszym rodakom udało się dotrzeć na rozpoczęcie uroczystości. Okolicznościową homilię wygłosił ks. Kazimierz Długosz SChr wskazując na znaczenie jasnogórskiego sanktuarium w historii Polski oraz życiu każdego Polaka, zarówno tego żyjącego w kraju, jak i poza granicami ojczyzny. Nawiązał również na do 300 rocznicy koronacji jasnogórskiego obrazu.

Po zakończeniu Mszy św uczestnicy, jak i spóźnieni ze względu na deszcz goście, uczestniczyli w zorganizowanym przez miejscowy Braspol obiedzie, wyborze dziecięcej Królowej festy`` oraz pokazie polskich tańców miejscowego zespołu Niezapominajki i zaproszonego z Muryci koło Kurytyby zespołu Wawel.


24 sierpnia 341 414 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2017 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne