Zgodnie z tradycją i zwyczajem naszego zgromadzenia, neoprezbiterzy ks. Wojciech Kułach SChr i ks. Krzysztof Zubek SChr przybyli w czwartek 21 maja do domu nowicjackiego w Mórkowie, gdzie przed siedmiu laty rozpoczynali swoją formację. Tam sprawowali Mszę Świętą, na zakończenie której udzielili prymicyjnego błogosławieństwa mieszkańcom domu – nowicjuszom i ich moderatorom. Po wspólnej kolacji udali na Jasną Górę, aby przed cudownym wizerunkiem Jasnogórskiej Królowej Polski i Polonii Zagranicznej sprawować jedną ze swoich pierwszych Mszy Świętych. Towarzyszył im rektor seminarium, ks. dr Jan Hadalski SChr.

W czwartek wieczorem uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim, a po nim spotkali się na chwilę z metropolitą częstochowskim, abpem Wacławem Depo, który udzielił im pasterskiego błogosławieństwa. Natomiast następnego dnia, w piątek 22 maja, o godz. 6.00 sprawowali prymicyjną Eucharystię w kaplicy cudownego obrazu dziękując za dar kapłaństwa i zawierzając swoje życie Maryi – Matce kapłanów. Modlili się tez za swoich młodszych współbraci z seminarium i o nowe powołania do naszego zgromadzenia.

Pierwszej w swoim życiu Mszy przewodniczył ks. Krzysztof Zubek. Homilię wygłosił ks. Rektor Jan Hadalski ukazując na czym ma polegać maryjność kapłana i zachęcając wszystkich obecnych kapłanów, aby byli prawdziwie maryjnymi kapłanami. W koncelebrze oprócz ks. Wojciecha – drugiego neoprezbitera i ks. Rektora był także ks. Wiesław Wójcik SChr – przełożony domu rekolekcyjnego naszego zgromadzenia w Częstochowie. Po powrocie z Mszy Świętej nowo wyświęceni kapłani udzielili prymicyjnego błogosławieństwa wszystkim mieszkańcom częstochowskiego domu rekolekcyjnego. Serdecznie ugoszczeni przez współbraci, neoprezbiterzy rozjechali się do swoich rodzinnych domów, gdzie w najbliższą niedzielę będą sprawować prymicyjne Msze Święte.

Polecamy ich oraz sprawę powołań do Towarzystwa Chrystusowego serdecznej pamięci modlitewnej czytelników kalendarium.

ks. Jan Hadalski SChr


3 dni temu, 2020-05-22 230 337 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne