W dniach od 20 do 22 października odbyła się VI Witryna Literatury Polonijnej w Brazylii. Miejscem spotkania polonijnych literatów była siedziba stowarzyszenia im. Józefa Piłsudskiego oraz sala Federacji Związków Handlowców w Kurytybie.

Prezentacja zorganizowana została przez BRASPOL - największą polonijną organizację w Brazylii. Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę 20 października bankietem przygotowanym w domu stowarzyszenia Piłsudski. Wśród zaproszonych gości byli też chrystusowcy ks. Jan Sobieraj SChr oraz ks. Kazimierz Długosz SChr. Oni też reprezentowali nasze zgromadzenie podczas warsztatów literackich, które rozpoczęto następnego dnia. Dla księdza prowincjała uczestnictwo w spotkaniu było okazją do zaprezentowania obecnym najnowszego numeru pisma Amai Vos (Miłujcie się), jak też poinformowania o pracach nad wydaniem brazylijskiej wersji książki Drogą Pielgrzymów ks. Ignacego Posadzego oraz informatora z okazji 60-lecia pracy chrystusowców na kontynencie południowoamerykańskim.

W ostatnim dniu uczestnicy wystawy wzięli udział we Mszy św. sprawowanej w kościele św. Stanisława, której przewodniczył ks. Paweł Borysiewicz SChr. On też skierował specjalne słowo do przybyłych gości oraz przedstawicieli Polonii obecnych na Eucharystii.

ks. Kazimierz Długosz SChr


ponad 2 tygodnie temu, 2017-10-26 341 184 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2017 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne