Od 24 lipca do 13 sierpnia w Marianowie odbywały się XVIII Międzynarodowe Spotkania Artystów. Na terenie zespołu poklasztornego powstawały wyjątkowe dzieła artystów z różnych zakątków świata.

W tym roku gośćmi parafii było trzynastu malarzy z: Brazylii (Vando Figueirêdo, Fernando Franҫa), Gruzji (Mariam Akhobadze, David Aleksidze), Japonii (Chiaki Murata, Yurie Taguchi), Niemiec (Gisela Krohn), Portugalii (Mariola Landowska, Ana Maria Pintora), Słowacji (Peter Krupa) i Polski (Marek Haładuda, Magdalena Januszkiewicz, Andrzej Tomczak).

Gospodarzem spotkań od początku (tj. od 1999 roku) jest Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Marianowie. Kuratorem artystycznym od wielu lat jest prof. Andrzej Tomczak z Akademii Sztuki w Szczecinie – laureat nagród i wyróżnień w dziedzinie plakatu, rysunku i ilustracji, trzykrotny zdobywca Złotego Ex Librisu, odznaczony Złotą Odznaką Związku Polskich Artystów Plastyków. 

Podczas tegorocznych spotkań odbyła się kameralna impreza pod nazwą „18. urodziny Międzynarodowych Spotkań Artystów w Marianowie”, którą swym koncertem uświetnił tenor Felipe Cespedes z Chile, obecnie mieszkający w Szczecinie.

Na zakończenie pleneru, 11 sierpnia, nastąpiło podsumowanie tegorocznych Międzynarodowych Spotkań Artystów. Tego dnia o godz. 17.00 artyści otworzyli swoje pracownie. Stało się to więc okazją do spotkania z nimi oraz dało możliwość obejrzenia powstałych podczas pleneru prac.

ks. Jan Dziduch SChr


19 sierpnia 341 471 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2017 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne