17-18 października br. w Szczecinie, została zorganizowana przez Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego i miejscowego oddziału IPN, trzecia już konferencja naukowa na temat Kościoła katolickiego.

Temat konferencji: Kościół katolicki na Pomorzu Zachodnim w latach 1972-1978. Konferencję rozpoczął abp szczecińsko-kamieński prof. dr hab. Andrzej Dzięga. W 20 referatach naukowych, poruszono wiele aspektów zmieniającego się w tym czasie życia państwowego, społecznego i kościelnego w Kościele powszechnym i państwie polskim, a szczególnie na terenie byłej Administratury gorzowskiej, z której powstały trzy nowe diecezje – wśród nich diecezja Szczecińsko-Kamieńska. Ze strony naszego zgromadzenia referat pt. Towarzystwo Chrystusowe na Pomorzu Zachodnim 1972-1978, wygłosił ks. dr hab. em. prof. UAM Bernard Kołodziej SChr. Podczas dyskusji oraz w kuluarach wiele dobrych słów padało pod adresem pracy duszpasterskiej naszych księży i braci zakonnych na Pomorzu Zachodnim, służącej również integracji tej ziemi z Macierzą.

Podczas tej konferencji, w środę 18 października, w kaplicy seminaryjnej odbyła się uroczysta Msza Święta na zakończenie Roku Fatimskiego. W Eucharystii udział wzięli biskupi szczecińscy, dziekani, profesorowie seminaryjni oraz dwóch chrystusowców ks. Bernard Kołodziej SChr i ks. dziekan Stanisław Sas Ilnicki. Następnie, przy gmachu seminaryjnym, nastąpiło poświecenie kolumny i nowej figury Fatimskiej Królowej Świata.

ks. Bernard Kołodziej SChr  


ponad 2 tygodnie temu, 2017-10-19 341 431 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2017 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne