Dziś o godz. 17 wyświęceni wczoraj kapłani chrystusowcy sprawowali w kaplicy seminaryjnej prymicyjną Mszę Świętą dziękując za łaskę powołania i wzrastania w nim w tej właśnie wspólnocie. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Jakub Jeleń, a homilię wygłosił rektor seminarium ks. dr Bogdan Molenda rysując w niej obraz kapłana – sługi i dając młodym kapłanom przesłanie na ich posługiwanie w Kościele. Mszę z neoprezbiterami koncelebrowali: przełożony generalny, wikariusz generalny, przełożeni, wychowawcy i wykładowcy w naszym seminarium, księża mieszkający w Domu Głównym i kilku gości. We Mszy uczestniczyli oczywiście współbracia klerycy i bracia zakonni.

W tym raku razem ze wspólnotą seminarium i Domu Głównego prymicyjną Mszę przeżywali także pracownicy świeccy zatrudnieni w różnych instytucjach Domu Głównego oraz przyjaciele i dobroczyńcy zgromadzenia. Wśród nich grupa chorych i niepełnosprawnych, których klerycy odwiedzają regularnie w ciągu roku oraz członkowie wspólnoty „Wiara i Światło”, z którą także są związani.

Na zakończenie neoprezbiterzy złożyli podziękowania i udzielili wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa. Galeria zdjęć tutaj.

18 maja 2011r. 747 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne