Czcigodni Współbracia.

Przesyłam, jak również zamieszczam na "In Familia", materiały do kazań o kard. A. Hlondzie na miesiąc lipiec.
Na ten miesiąc wyznaczono temat: "Dobroć i miłość stanowią największą siłę". Oprócz 2-stronicowego wyciągu z przemówień Prymasa Założyciela oraz artykułu z "Naszego Dziennika", załączam trochę informacji na temat relacji Kardynała do Żydów. Dlaczego?
Otóż, jak Wam wiadomo amerykańskie środowiska żydowskie, oskarżyły Kardynała o antysemityzm. Do dzisiaj odbija się to "czkawką" (choćby nawet artykuł z 11 lipca br. pt.: "Pope Francis and the Problematic Sainthood Cause of Cardinal August Hlond", napisany przez niejakiego Jamesa Carrolla [nomen omen jest to ex-ksiądz, były paulista] w "The New Yorker").

Pomyślałem więc, że może byłoby dobrze mówić o miłości Prymasa do Żydów, jak np. ratował ich podczas II wojny światowej (niestety nie mamy konkretnych nazwisk tych uratowanych Żydów, bo to przecież było czynione w konspiracji)! O tym fakcie jakoś dziwnie wszyscy "oburzeni" zapominają.

Proszę Was wszystkich o dalszą modlitwę w sprawie procesu naszego Założyciela, bo najwidoczniej w świecie diabeł się po prostu wściekł.

ks. Bogusław Kozioł SChr


13 lipca 2018r. 183 2401 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne