Wszystko dla Boga i Polonii...

Śluby zakonne w Towarzystwie Chrystusowym

Tradycyjnie święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała jest w Towarzystwie Chrystusowym dniem składania pierwszej profesji zakonnej oraz odnowienia ślubów czasowych.

W czasie porannej Mszy Świętej sprawowanej w kaplicy seminaryjnej pod przewodnictwem i z homilią wikariusza generalnego ks. Krzysztofa Grzelaka klerycy z roku drugiego i trzeciego odnowili śluby zakonne odpowiednio na rok i na trzy lata.

Z kolei, w domu nowicjackim w Mórkowie o godz. 11.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia połączona z obrzędem pierwszej profesji zakonnej. Tej uroczystości również przewodniczył ks. Wikariusz Generalny. Na jego ręce pierwsze śluby zakonne złożyło ośmiu nowicjuszy. Po złożeniu ślubów neoprofesi otrzymali strój zakonny, którym w przypadku chrystusowców jest sutanna. W tej wyjątkowej chwili towarzyszyli im współbracia – kapłani, bracia i klerycy chrystusowcy, inni zaprzyjaźnieni kapłani oraz najbliższa rodzina.

Za kilka dni rozpoczną oni razem ze swoimi starszymi kolegami studia w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu.

Neoprofesów i wszystkich kleryków polecamy modlitwie Czytelników kalendarium.


1251

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone