dodano: 2011-09-29 16:41:22 odsłon: 1252

Śluby zakonne w Towarzystwie Chrystusowym

Tradycyjnie święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała jest w Towarzystwie Chrystusowym dniem składania pierwszej profesji zakonnej oraz odnowienia ślubów czasowych.

W czasie porannej Mszy Świętej sprawowanej w kaplicy seminaryjnej pod przewodnictwem i z homilią wikariusza generalnego ks. Krzysztofa Grzelaka klerycy z roku drugiego i trzeciego odnowili śluby zakonne odpowiednio na rok i na trzy lata.

Z kolei, w domu nowicjackim w Mórkowie o godz. 11.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia połączona z obrzędem pierwszej profesji zakonnej. Tej uroczystości również przewodniczył ks. Wikariusz Generalny. Na jego ręce pierwsze śluby zakonne złożyło ośmiu nowicjuszy. Po złożeniu ślubów neoprofesi otrzymali strój zakonny, którym w przypadku chrystusowców jest sutanna. W tej wyjątkowej chwili towarzyszyli im współbracia – kapłani, bracia i klerycy chrystusowcy, inni zaprzyjaźnieni kapłani oraz najbliższa rodzina.

Za kilka dni rozpoczną oni razem ze swoimi starszymi kolegami studia w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu.

Neoprofesów i wszystkich kleryków polecamy modlitwie Czytelników kalendarium.


29 września 2011r. 1252