Wieczorem, 22 września 2017 roku, rozpoczęły się sześciodniowe rekolekcje w Domu Głównym w Poznaniu. Są to „rekolekcje na dobry początek” dla kleryków, przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego, ale także przygotowujące niektórych braci do ponowienia profesji zakonnej, która będzie miała miejsce w Święto Świętych Archaniołów.  Uczestniczą w nich oprócz kleryków bracia zakonni i kilku współbraci posługujących na Pomorzu Zachodnim. Ćwiczenia duchowe zatytułowane „Być świadkiem bezsilnej mocy Chrystusa – w odpowiedzi na dar powołania” w tym roku przygotował ks. dr Marek Grygiel SChr –  pracownik naukowy KUL i Dyrektor Konwiktu Księży Studentów KUL.

Równie szczególny czas ma teraz miejsce w naszym domu nowicjackim. Tam rekolekcje dla nowicjuszy, przez złożeniem pierwszej profesji zakonnej, a także za kilka dni dla aspirantów, prowadzi proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Dobrzanach - ks. Rafał J. Sorkowicz SChr.

Dla rekolekcjonistów i wszystkich współbraci uczestniczących w rekolekcjach przywołujemy szczególnej asystencji Ducha Świętego. 


23 września 341 615 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2017 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne