Króluj nam Chryste!

Czcigodni Współbracia!

Przesyłam w załączniku kolejne materiały, które mogą być Wam pomocne do przygotowania wspomnienia o naszym Założycielu w miesiącu marcu, zgodnie z rozporządzeniem naszego Przełożonego Generalnego.
Proponowany temat w tym miesiącu brzmi: "Ojczyzna potrzebuje wielkiego serca".
Oprócz dokumentów, które wysłałem Wam w poprzednim mailu (propozycja tematów, tekst modlitwy o beatyfikację, propozycje wezwań do modlitwy powszechnej), dołączam także:
- cytaty z nauczania Prymasa Założyciela, odnoszące się do patriotyzmu;
- fragment artykułu Ojca Ignacego pt.: "Sylwetka duchowa kard. A. Hlonda", który omawia patriotyzm Założyciela;
- artykuł ks. prof. Stanisława Wilka SDB "WYJAZD KARDYNAŁA AUGUSTA HLONDA Z POLSKI I JEGO STARANIA O POWRÓT DO KRAJU NA POCZĄTKU II WOJNY ŚWIATOWEJ" (w: "Seminare" 1(1975), s. 201-230).
Pozwoliłem sobie również zamieścić ten artykuł, gdyż podczas trwania procesu Prymasa Założyciela, jak bumerang wracał zarzut, albo pytanie o tę kwestię - czy nie było problemu podczas procesu z wyjaśnieniem ucieczki Hlonda w 1939 roku? Trzeba więc jasno powiedzieć, że nie jest to prawdą, że Kardynał uciekł z Polski. Taką tezę ukuli hitlerowcy podczas wojny, aby zdyskredytować Prymasa.
Proszę zatem, abyście zapoznali się z tym artykułem i może wykorzystali go również na Waszych placówkach (może właśnie w ramach proponowanego tematu na marzec), aby prostować kłamstwo, które ciągle powraca, a czasem jest bezmyślnie powielane.
Z Chrystusowym pozdrowieniem.

ks. Bogusław


05 marca 2018r. 183 4079 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne