W dniach 30 i 31 sierpnia w Centrum Kongresowym w Jasionce koło Rzeszowa odbył się „Kongres 60 milionów - Globalny Zjazd Polonii”.

Ideą leżącą u podstaw tego kongresu  jest integracja polskich środowisk biznesowych zogniskowanych w kraju oraz poza jego granicami. Nazwa Kongresu koresponduje z ogólną liczbą żyjących na świecie Polaków. Obchody przypadającej na 2018 rok setnej rocznicy odzyskania niepodległości stanowiły doskonałą okazję do spotkania w gronie polonijnym i podjęcia dyskusji na temat aktualnego miejsca Polski na mapie świata i naszej pozycji w relacjach międzynarodowych.

Intencją przyświecającą organizatorom kongresu było zdefiniowanie aktualnego statusu i charakteru współpracy między polskimi ośrodkami biznesowymi, naukowymi i kulturalnymi w kraju i za granicą oraz określenie wagi tej współpracy wraz z płynącymi z niej korzyściami.

W Kongresie wzieli udział przedstawiciele środowisk polonijnych z wielu krajów a także reprezentanci Rządu RP, Sejmu i Senatu z panem marszałkiem Stanisławem Karczewskim na czele.

Tematem jednego z paneli była: „Rola Kościoła w budowaniu wspólnoty wśród Polonii na wszystkich kontynentach”. Uczestniczyli w nim dwaj chrystusowcy: ks. prof. UAM dr hab. Bernard Kołodziej SChr  i ks. Leszek Kryża SChr - reprezentujący Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy KEP.

Więcej informacji tutaj: http://www.diecezja.rzeszow.pl/2018/09/polskie-dusze-gina-zakonczyl-sie-kongres-60-milinow/


03 września 2018r. 341 3120 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne