W sobotę, 30 września 2017 r. w Płotach odbyła się uroczystość 70-lecia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa.

Wcześniej to było Technikum Rolnicze oraz Zespół Szkół Rolniczych. Od początku istnienia tej szkoły miejscowi duszpasterze – chrystusowcy byli tam katechetami. Szkołę tę ukończyli też nasi współbracia śp. ks. Zdzisław Jędruszek SChr i ks. Jakub Jeleń SChr oraz kilku księży diecezjalnych.

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 11.00 uroczystą Mszą świętą, której przewodniczył miejscowy proboszcz ks. Ryszard Szymanik SChr, a były katecheta tej szkoły, ks. Bernard Kołodziej SChr, wygłosił homilię. Eucharystię koncelebrowało też dwóch wychowanków tej szkoły. W uroczystości wzięły udział władze powiatowe z Gryfic, władze miejskie z Płot, kuratorzy, kadra pedagogiczna szkoły z dyrektorem Wiesławem Buchwałem na czele, uczniowie oraz absolwenci z poprzednich lat. Po Mszy św.  w „Szkole na Górce” odbyły się uroczystości jubileuszowe, przemówienia i życzenia. Następnie przy Nowym Zamku wszyscy zebrali się na spotkaniu biesiadnym.  

ks. Bernard Kołodziej SChr


03 października 341 471 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2017 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne