Czcigodni Współbracia!

Ksiądz Generał w liście z dnia 22 stycznia br., dotyczącym obchodów 70. rocznicy śmierci Sługi Bożego Kardynała A. Hlonda, napisał m.in.: "9 niedziel o Słudze Bożym - to propozycja, by od lutego do października 2018 r. wszyscy chrystusowcy poświęcili Osobie Założyciela we wspólnotach parafialnych, w których posługują, jedną niedzielę w miesiącu (tę najbliższą dnia 22). Proponuję, aby podczas Mszy Świętej wygłosić homilię o Kardynale Hlondzie, zauważyć proces beatyfikacyjny w modlitwie powszechnej, a po Mszy odmówić modlitwę o beatyfikację".

W odpowiedzi na to pismo udostępniam tzw. "pakiet pomocy", w którym znajdują się:
1. Propozycje tematów 9 niedziel (od lutego do października);
2. Propozycje wezwań do Modlitwy powszechnej;
3. Tekst modlitwy o beatyfikację Kardynała Założyciela;
4. Fragmenty z wypowiedzi Prymasa odnośnie pierwszego tematu (na luty przewidziałem temat: "Wiara jest tym zwycięstwem, które zwyciężyło świat");
5. Fragment artykułu, który omawia zagadnienie wiary w życiu Księdza Prymasa.
Oprócz powyższego "pakietu" zachęcam i zapraszam do korzystania z materiałów ze stron internetowych Ośrodka Postulatorskiego (www.patrimonium.chrystusowcy.pl), gdzie na przykład zostały zamieszczone wszystkie teksty Kardynała, które z kolei znajdują się w książce znanej, jako Dzieła, t. I. Oprócz tego są tam zdjęcia, nagrania, artykuły, prezentacje, itd. Wszystkie te materiały są ciągle poszerzane po to, aby z nich korzystać i promować dzieła i osobę naszego Założyciela.

Pragnę również prosić Was, abyście pamiętali w swoich modlitwach o 15 maja br., kiedy to w Rzymie będzie mieć miejsce dyskusja Komisji Kardynałów i Biskupów. Jeżeli dyskusja ta zakończy się pomyślnie, wówczas pozostanie jeszcze podpisanie Dekretu o heroiczności życia i cnót przez Papieża. Jest to zatem bardzo istotny kolejny moment w trwającym procesie beatyfikacyjnym Prymasa Założyciela.

Gdybyście mieli również jakieś sugestie, co do przesłanych materiałów do tzw. 9 niedziel o Słudze Bożym, proszę, piszcie na adres: postulator@chrystusowcy.pl

Dziękuję Wam za to wszystko, co do tej pory zrobiliście i co robicie dla sprawy procesu beatyfikacyjnego Kardynała Augusta.

"Między nami nie ma dali".

ks. Bogusław Kozioł SChr

 


31 stycznia 2018r. 183 3294 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne