W minioną sobotę i niedzielę (22-23.X) polonia kalifornijska wspominała osobę i dzieło św. Jana Pawła II. Była to pierwsza w historii Papieskiego Sanktuarium w Los Angeles celebracja uroczystości odpustowej. Przewodniczył jej oraz Słowo Boże wygłosił O. Zbigniew Pieńkos CSsR, dyrektor Centrali Radia Maryja w Chicago.

Podczas koncelebrowanej Mszy Świętej o godz. 12:00 w niedzielę pobłogosławiona została nowa chrzcielnica wykonana z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski przez artystów w Wietnamie według projektu architekta Andrzeja Ryczka, który osobiście przybył na historyczne świętowanie. W czasie uroczystej liturgii wierni odnowili swoje przyrzeczenia chrzcielne. Tym samym zwieńczono celebracje jubileuszu 90-lecia istnienia polskiego kościoła w Los Angeles, w którym misjonarze polonijni z Towarzystwa Chrystusowego posługują od ponad 50 lat.

Do historycznej uroczystości w mieście Aniołów wspólnota parafialna przygotowywała się przez uczestnictwo w nowennie dziewięciu Mszy Świętych wotywnych o św. Janie Pawle II.

W związku z uroczystościami, Szef Gabinetu Prezydenta RP, Sekretarz Stanu, minister Adam Kwiatkowski przesłał swoje słowo do uczestników pierwszego odpustu papieskiego w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Los Angeles.

Należy zauważyć, że oprócz pielgrzymów ze środowiska polonijnego przybywają do tego sanktuarium także przedstawiciele innych narodowości. Podczas tegorocznej uroczystości odpustowej odprawiane były także Eucharystie dla pielgrzymów w języku angielskim, hiszpańskim i koreańskim. Ponadto w sobotę swoje rekolekcje "Wezwani do świętości" przeżywała młodzież z miejscowej szkoły katolickiej. Wśród uczestników nie zabrakło tych, którzy w lipcu brali udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Niezwykłe owoce pontyfikatu Jana Pawła II odżywają w sercach katolików całego świata.


25 października 2016r. 341 1666 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne