dodano: 2020-02-23 22:27:15 edycja: 2020-02-23 22:28:10 autor: 341 odsłon: 1646

Wyjazd formacyjny braci juniorystów

Czterech braci zakonnych na ślubach czasowych wyruszyło ze swoim opiekunem ks. dr. Markiem Grygielem SChr i ks. Marcinem Stefanikiem SChr na wyjazd formacyjny, który trwał od 20-23 lutego 2020 roku. Bracia pierwszego dnia udali się do Torunia, gdzie w Kościele NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II spotkali się z kustoszem Sanktuarium. Rozmowa dotyczyła powołań i formacji braci w kontekście posługi w duszpasterstwie i ich roli we współczesnym życiu zakonnym. Ojciec Andrzej Laskosz CSsR przybliżył historię powstania i rozwoju tego miejsca. Był to dzień poświęcony szczególnie modlitwom o powołania zakonne do naszej wspólnoty.

Następnego dnia chrystusowcy przyjechali na ziemię warmińsko-mazurską, gdzie mieli okazję zwiedzić Olsztyn. Ostatecznie uczestnicy wyjazdu zatrzymali się w Archidiecezjalnym Ośrodku Charytatywnym CARITAS Archidiecezji Warmińskiej w Rybakach. A stąd już było bardzo blisko do lokalnego Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie, gdzie miały miejsce objawienia maryjne. Są one zresztą jedynymi zatwierdzonymi przez Kościół jako autentyczne w Polsce. Tutaj odbył się także dzień skupienia. Wieczorem wspólnota spotkała się z duszpasterzem jednej z olsztyńskich parafii.

Wracając już do Poznania, przy kościele pw. św. Bartłomieja w Szadłowicach, w miejscowości, w której narodził się o. Ignacy Posadzy, organizator naszego zgromadzenia, pomodliliśmy się w intencji jego beatyfikacji.

Każdy dzień, oprócz praktyk zakonnych, w punkcie programu również uwzględniał czas, kiedy bracia mogli wysłuchać konferencji bądź podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat rozumienia ustaw czy praktykowania życia zakonnego.23 lutego 23 lutego 341 1646